Субота, 20.10.2018, 05:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Освіта
Преса

Методична робота

Науково-методична проблемна тема, над якою працює педагогічний колектив

"Реалізація сучасних підходів до навчання та виховання з метою формування компетентної особистості в умова нового освітнього простору"

Методичний кабінет

Квасилівського НВК «школа-ліцей»

   

      Методичний кабінет Квасилівського НВК «школа-ліцей» є організуючим центром методичної роботи з педагогічними працівниками закладу та Квасилівського освітнього округу. Діяльність методичного кабінету визначається структурою та змістом внутрішкільної методичної роботи і роботи округу, методичних об’єднань, що працюють у нашому закладі та районних методичних структур, які працюють на його базі. Функціонування методичного кабінету здійснюється відповідно до "Положення про методичний кабінет середнього  закладу освіти" та визначених науково-методичною радою закладу пріоритетних завдань.  У своїй роботі кабінет тісно контактує з публічно-шкільною бібліотекою закладу.

Основними завданнями методичного кабінету закладу є:

  • здійснення управління інноваційним процесом в закладі на основі сучасної матеріально-технічної та науково-методичної бази;
  • здійснення забезпечення науково-методичної роботи як системи з високим рівнем ефективності;
  • координація колективних та групових форм роботи з педагогічними працівниками закладу та округу, допомога в самоосвіті з підвищення педагогічної майстерності та удосконалення фахової підготовки вчителів;
  • організація системи заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, впровадження досягнень передового педагогічного досвіду та нових освітніх технологій;
  • надання навчально-методичних консультацій педагогічним працівникам,
  • використання та продукування інтелектуального продукту.

   Методичний кабінет організовує та проводить свою роботу за напрямками:

    1.Використання інформаційно-комунікаційних технологій для організації навчально-виховного процесу в закладі та окрузі. Першочерговим завданням методичного кабінету закладу є участь у створенні єдиного освітнього та інформаційного простору району як однієї з форм неперервної системи освіти. В кабінеті створено медіатеку.  Комп’ютери та мультимедійні пристрої використовуються як для покращення навчально-виховного процесу, так і для роботи з педагогічними кадрами (при проведенні педагогічних рад, семінарів, а також для навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій). Використання інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє створити можливості для здійснення науково-методичного супроводу кожного педагога зокрема. В закладі функціонує три мультимедійних проектори та  два комп’ютерних класи. Навчальний процес забезпечують комп’ютерні програмні засоби навчання, серед яких найвагомішим є забезпечення кабінету географії, який відповідає сучасним вимогам викладання та містить мультимедійний проектор, комп’ютер, сканер, ксерокс та електронний навчальний комплекс з географії в 8-10 класах, інтегрований навчальний комплекс«Економіка». 

     2. Створення умов для самостійної, індивідуальної роботи педагогічних працівників шляхом забезпечення їх необхідною науково-методичною літературою. В кабінеті є два комп’ютери, які підключені до мережі Інтернет, що дає можливість щоденної роботи з сайтами МОНУ, обласного управління освіти та науки Рівненської ОДА, РОІППО та відділу освіти Рівненської РДА. Також кабінет містить друковані інформаційні збірники Міністерства освіти і науки України, методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу МОНУ, РОІППО та рекомендації відділу освіту Рівненської райдержадміністрації, анотовані каталоги педагогічного досвіду педагогів Рівненського району та області, каталог педагогічного досвіду вчителів закладу та району, щорічний методичний календар відділу освіти, книги сучасної педагогіки (О.Пометун, В.Шарко та багато ін.), зразки класичної педагогіки, сучасні посібники бібліотеки «Шкільного світу», яку заклад щороку виписує. В кабінеті містяться матеріали роботи шкільної науково-методичної ради, методичних об’єднань закладу, звіти та інформаційні вісники роботи методичних об’єднань за минулі роки.

   3.Організація консультацій з питань атестації педагогічних кадрів, фахової підготовки, психології та методики викладання предметів. Для цього на базі кабінету проводяться інструктивно - методичні наради, індивідуальні та групові консультації.

     4.Організація та періодичне проведення виставок методичної літератури та посібників, які готують вчителі закладу. Щороку вчителі закладу є активними учасниками районного та обласного ярмарків педагогічних ідей. Матеріали, які вчителі готують на ярмарок, розглядаються та рекомендуються науково-методичною радою закладу. Після проведення ярмарку посібники вчителів представляються на виставці.

     5.Пошук та збір матеріалів для організації та проведення психолого-педагогічних, науково-практичних  семінарів та конференцій, педагогічних читань та творчих звітів вчителів. Традиційно відбувається творчий звіт педагога в рік його ювілею. На нього збирається весь педагогічний колектив та представляється й аналізується робота вчителя.

     6.Сприяння участі педагогічних працівників у науково-методичній, науково-дослідницькій та експериментальній роботі. Вчителі закладу, крім участі в ярмарку педагогічних ідей, беруть участь в апробації підручників. Так за останні 5 років в закладі здійснювалась апробація підручників з англійської та німецької мов (в ролі рецензентів виступали Остапенко Н.І., Бебешко К.О., Ремаєва О.А., Вознюк О.О.), фізики (Мацьоха Т.І.), зарубіжної літератури (Микитюк Н.В., Трубіцина Л.О.), літературного читання (Марушкевич Р.І.), музичного мистецтва (Биць Л.П.), образотворчого мистецтва (Ковальчук М.П., Живюк А.А.), Павлусь Г.О.(математика).

     Матеріали вчителів друкуються у фахових журналах. Найактивнішими з педагогів за останні два роки є: Вознюк О.О.(чотири друковані матеріали), Єрчик О.В.(два), Мандич О.В., Трубіцина Л.О., Моторна О.С., Кочупалова М.А. Марушкевич Р.І., Смочек Г.В., Мощанецька А.М.. Федитник А.А., Ярута М.Х., Менчинська Л.М., Терещеня А.М., Пасека Р.Б., Оксенчук О.Я. На сайті національного педагогічного журналу «Відкритий урок: розробки, технології, досвід» розмістили свої напрацювання та отримали сертифікати Мельничук Л.Л., Німчук Р.І., Вознюк О.О., Кочупалова М.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Використовуються технології uCoz